به گزارش شفافیت رزاقی مدیرعامل شرکت نفت ایرانول و از دستگیرشدگان فتنه 88 که تایید صلاحیت هم نشده به عنوان مدیرعامل شرکت نفت سپاهان اصفهان منصوب کردند. 
همچنین گزارش ها حاکی است احتمالا مهندس فرزاد زندی اتشبار عضو هیات مدیره شرکت نفت سپاهان و معاون بازرگانی شرکت، جایگزین رزاقی و سرپرست شرکت نفت سپاهان می شود.
ماجرا از چه قرار است؟
محمدحسین رزاقی و احسان مجتهدی(عضو شورای سیاسی حزب توسعه ملی) که از اعضای ستاد انتخاباتی جوانان حسن روحانی بودند، چند روز قبل در سکوت خبری و به طور ناگهانی به عنوان مدیرعامل و عضو موظف هیات مدیره شرکت نفت سپاهان انتخاب و معرفی شده اند که از آن به عنوان سیاسی ترین انتصابات دقیقه نودی صندوق بازنشستگی کارکنان نفت یاد کرده اند.
اما رزاقی همان کسی است که پیش از این خبر مخالفتش با دفن شهدای گمنام در دانشگاه محل تحصیلش رسانه ای شده بود. 
گفته می شود وی و مجتهدی دارای تابعیت دوم هستند و حتی خانواده یکی از انها در خارج از کشور زندگی می کنند و نهادهای اطلاعاتی و امنیتی مخالف جدی این انتصابات بوده اند اما سرمایه گذاری اهداف و صندوق بازنشستگی نفت اصرار به این انتصابات داشته اند که در نهایت توصیه به تغییر مدیر عامل و عضو جدید هیات مدیره کرده اند.

واکنش مجلس
گفتنی است ۳۰ نماینده مجلس هفته گذشته در تذکری به رییس جمهور انتصابات دقیقه نودی را غیره قانونی اعلام کردند همچنین این انتصابات سیاسی مورد انتقاد شدید برخی مدیران و کارکنان شرکت نفت سپاهان در اصفهان قرار گرفته و شنیده ها حاکیست برخی کارگران نیز با نمایندگان اصفهان در مجلس شورای اسلامی موضوع را مطرح کرده و آنها قول پیگیری داده اند.
 گفتنی است کارگران این شرکت طومارهایی در انتقاد از این انتصابات و حمایت از مدیر عامل موفق سابق به بعضی مسوولان استان و نهادهای ذیربط ارسال کرده اند.
محمدحسین رزاقی کیست؟
 مدیر عامل شرکت نفت ایرانول و پسر خاله کبیری از بازداشت شدگان فتنه سال ۱۳۸۸ است. وی بعد از حدود هشت ماه حضور به عنوان سرپرست شرکت نفت ایرانول، اخیرا حکم نهایی را دریافت کرده و به عنوان مدیر عامل این شرکت بزرگ و معروف نفتی منصوب شده است. اما اهل اطلاع خبر دارند که این انتصاب تا حدود یک سال توسط وزارت اطلاعات تایید نمی‌شد. هرچند این انتقاد وارد است که چرا نهایتا این انتصاب تایید شد، اما بد نیست ببینیم چرا این انتصاب یکسال به تاخیر افتاد؟
داستان از این قرار است که سال‌ها پیش، وقتی مهندس رزاقی دانشجو بود، قرار شد در دانشگاهی که ایشان دانشجوی آنجا بودند، چند شهید  گمنام را در محیط دانشگاه به خاک بسپارند. اگر بخاطر داشته باشید در آن مقطع، بعضی از دانشجویان و افراد به ظاهر روشنفکر حاضر در فضای دانشگاهی، با این اقدام مخالفت می‌کردند و سعی داشتند مانع از این اتفاق شوند. نکته قابل تامل اینجاست که مهندس رزاقی در زمان دانشجویی، یکی از لیدرهای این چنین جریاناتی بوده و جلوی تدفین شهدای گمنام در دانشگاه را گرفته است.
به عبارت دیگر، در جمهوری اسلامی که برآمده از خون شهیدان بی‌شمار است، این روزها کسی در یکی از شرکت‌های دولتی بزرگ آن مسئولیت گرفته که در عمل ثابت کرده اعتقادی به شهادت نداشته و شهیدان این سرزمین را نه تنها تکریم نکرده که عملا به آنها توهین هم کرده است. واقعا چه چیزی این همه تعارض را بوجود می‌آورد؟
اما محمدرضا کبیری 
محمدرضا کبیری رئیس ستاد جوانان روحانی به‌ عنوان معاون تعاون وزارت کار مشغول است. وی هم از فعالان فتنه سال ۸۸ بوده و در نامه‌ای به رئیس‌جمهور‌ سابق آمریکا از وی برای تحریم ایران کمک خواسته بود. مانند حسین نیکخواه، زندانی سیاسی سال ۸۸ و از عناصر فعال فتنه که با لابی محمد کبیری، ژن خوب و معاون تعاون وزیر رفاه، در حال نشستن بر روی صندلی مدیرعامی نفت پاسارگاد است.
 این در حالیست که نیکخواه هیچگونه سابقه ای در صنعت نفت در هیچ سطحی نداشته و هم اکنون قرار است مدیرعامل بزرگترین تولید کننده قیر کشور شود! شرکتی که همیشه شائبه های مختلفی راجع به آن وجود داشته است. لازم به ذکر است ۲ سال پیش انتصاب نیکخواه بعنوان مدیرعامل یک شرکت روغنی بنام مارگارین که زیرمجموعه بانک ملی است هم حاشیه ساز شده بود
انتقاد از انتصابات سیاسی دقیقه نودی!
این انتصابات سیاسی مورد انتقاد شدید برخی مدیران و کارکنان شرکت نفت سپاهان در اصفهان قرار گرفته و شنیده ها حاکیست برخی کارگران نیز با نمایندگان اصفهان در مجلس شورای اسلامی موضوع را مطرح کرده و از آنها قول پیگیری گرفته اند.
 علاوه بر جنس سیاسی چنین انتصاباتی این سوال مطرح است که اساسا چرا صفدرعلی اسدی مدیرعامل سابق نفت سپاهان که از مدیران باتجربه، اخلاقمدار، ارزشی و موفق نفت سپاهان بوده که در سه سال گذشته بیشترین فروش، سود و سهم بازار را در تاریخ سپاهان محقق ساخته، در فاصله کمتر از دو ماه به انتخابات ریاست جمهوری و در آستانه تغییر دولت، به ناگهان جای خود را به مدیری کم تجربه، سیاسی و پرحاشیه داده و چرا عملا مدیران موفق این شرکت طی سالهای اخیر بعضا به دلایل سیاسی کنار گذاشته شده اند؟
انتظار می رود نهادهای نظارتی و امنیتی و نمایندگان مجلس شورای اسلامی، نسبت به تغییرات اخیر شرکت نفت سپاهان که متعلق به صندوق بازنشستگی کارکنان نفت و از دارایی و اموال بازنشستگان محترم است و هم اکنون مورد توجه و طمع گروههای سیاسی قرار گرفته است هوشیار باشند و موضوع رو بررسی نمایند.
جمهوری اسلامی تا کی قرار است افرادی را در سمت‌هایی مسئول کند که عملا ثابت کرده اند نسبت به ارزش های انقلاب اسلامی و حتی دین مبین اسلام نه تنها اعتنایی نداشته بلکه مواضع مخالف هم گرفته اند؟ آیا آنهایی که در نظام مسئوليت رسیدگی به این امور را دارند، هنوز به این نتیجه نرسیده‌اند که چنین انتصاباتی، در نهایت ماهیت خودِ نظام را می‌زند؟ و مردم و جمهوری اسلامی، باهم در این عزل و نصب‌ها متضرر خواهند شد؟
ای‌کاش حداقل یکی از این مدیر تازه انتصاب می‌پرسید اصلا خودت چطور می‌توانی بپذیری در جایگاهی حاضر شوی که با خون به دست آمده است؟ با خون شهید؟ همان شهیدانی که روزگاری مانع از حداقل احترام گذاری به آنها شدی؟ اگر اسم این کار منفعت طلبی نیست پس چیست؟
و نکته آخر. مسئولین محترم! اگر فردا روزی در این ناحیه گندی بالا آمد، صدای‌تان در نیاید. همه چیز شفاف است و جای هیچ اما و اگر و توجیهی در کار نیست. البته ان شاالله که چنین روزی نیاید و مهندس رزاقی، با خدمت صادقانه به مردم در این مسئولیت، کمی از آن گذشته را جبران کند.


 

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا دیدگاه خود را از طریق فرم زیر اسال نمایید

نظرسنجی

مارا دنبال کنید