در شرایطی که این روزها مسائل و دغدغه های زیادی در حوزه های مربوط به  مجموعه های اقتصادی وجود دارد که باید به همت مدیران توانمند بر طرف شود، به نظر می رسد کم نیستند افرادی که تلاش دارند تا با انگ زنی و دروغ پردازی موانعی را بر سر راه مدیران دلسوز ایجاد کنند. مهمترین این موارد دادن نسبت ها و سخنان غیر واقعی به این دسته از متولیان امر است.
به طور نمونه می توان به برخی فضا سازی ها اشاره کرد که هدف از آنها  ایجاد اختلال در کار مدیرعامل هلدینگ سرمایه گذاری کشاورزی کوثر بوده که در یکی از مهمترین حوزه های اقتصادی کشور فعالیت می کند. جریان سازی هایی که تلاش شده تا در آن محمد صادق واعظی مدیرعامل این مجموعه بزرگ هدف قرار گرفته شود.  
آنچه که به نظر می رسد؛ مهمترین دلیلش دستور وی در راستای کشف فسادهای مالی در دوره مدیران پیشین، همچنین  لغو استخدام های فاقد مجوز موجی است که موجب شده تا سوء استفاده گرانی که منفعت شان را از دست داده اند، را بر آن دارد با دروغ پراکنی ها بر علیه مدیران فعلی سازمان اقتصادی  کوثر و البته بنیاد شهید با توجه به تعلق این مجموعه به بنیاد مذکور است، اقدام به شایعه پراکنی کنند.

اما این افراد با چه ترفندهای تلاش دارند تا موج سازی هایی را ایجاد کرده و بتوانند از شرایطی که ممکن است به وجود بیاورند به سود خود بهره ببرند؟
به طور مثال این افراد بیان کرده اند؛ مدیرعامل جدید، دارای نسبت با محمدصادق واعظی، رییس دفتر روحانی بوده و دارای  مدرک کارشناسی ارشد در رشته حسابداری است که ارتباطی با فعالیت این مجموعه ندارد. این در حالی بوده که وی نه تنها نسبتی با  رییس دفترروحانی نداشته، بلکه حتی زادگاه این دو واعظی نیز از یکدیگر متفاوت است. ضمن اینکه وی فارغ التحصیل مقطع دکتری در رشته اقتصاد است.
از سوی دیگر در خبر پراکنی های صورت گرفته گفته شده شرکت سرمایه گذاری کشاورزی کوثر دارای 24 شرکت زیر مجموعه فعال بوده، در حالی که تعداد این شرکت ها 14 مورد است.
به موارد کذب بیان شده باید جدا شدن تمام متخصصان بخش کشاورزی، همچنین تغییر هیات مدیره و مدیران عامل شرکت های بزرگ و اصلی را نیز اضافه کرد. این در حالی بوده که هیچ تغییری در هیات مدیره هلدینگ و مدیران عامل شرکت های بزرگ و اصلی کشاورزی صورت نگرفته است. این موارد به وضوح نشان می دهد؛ افراد که اقدام به انتشار چنین خبرها و نسبت های کذبی کرده اند، فقط و فقط به دنبال منفعت خود بوده و در این مسیر از هر دستاویزی بهره می برند.
به هرحال همانطور که اشاره شد، به نظر می رسد؛ با توجه به دستور مدیرعامل به کشف فسادهای مالی در دوره مدیران پیشین و لغو استخدام های فاقد مجوز موجی از دروغ پراکنی ها بر علیه مدیران فعلی سازمان اقتصادی  کوثر و بنیاد شهید در راه است.
براین اساس باید دید آیا ناصر فخاری  مدیر عامل سازمان اقتصادی کوثر حاضر به افشاگری هست یا همچنان امساک از بیان دارد.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا دیدگاه خود را از طریق فرم زیر اسال نمایید

نظرسنجی

مارا دنبال کنید